Basketbalisti Washingtonu a LA Clippers vedú v sériách 1:0

06.05.2014 Celý región

New York 6. mája (TASR) - Basketbalisti Indiany podľahli v úvodnom zápase semifinále Východnej konferencie play off zámorskej NBA na domácej palubovke Washingtonu 96:102. Wizards dokonale zaskočili vypredaný Bankers Life Fieldhouse, kde predtým prehrali dvanásť duelov za sebou.

Hostia vyhrali prvú štvrtinu 28:15, presnú polovicu ich bodov (14) zaznamenal v úvodnej časti hry Bradley Beal. Indiana po zmene strán znížila náskok súpera na šesť bodov, ale potom nezvládla záverečné dejstvo. V ňom Pacers počas sedemminútového úseku nedokázali streliť ani bod, čo využil tím z hlavného mesta USA a zápas doviedol do víťazného konca. Wizards tak pokračujú vo výborných výkonoch na súperových palubovkách, keď v aktuálnom play off vonku ešte neprehrali. B

radley Beal celkovo zaznamenal 25 bodov, s 22 bodmi mu asistoval Trevor Ariza, ktorý premenil všetkých svojich šesť trojkových pokusov. "Sme mladý tím, bavíme sa našou hrou a prichádzajú aj víťazstvá. V nasadenom trende chceme pokračovať aj v ďalších zápasoch," povedal 20-ročný Beal. Washington, ktorý dosiahol prvý triumf v konferenčnom semifinále po dlhých 32 rokoch, tak vedie v sérii 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v noci na štvrtok opäť v Indianapolise.

Lídrom Clippers bol rozohrávač Chris Paul

Los Angeles Clippers sa proti Oklahome City už nemuseli sústrediť na škandál okolo rasistických vyjadrení majiteľa klubu Donalda Sterlinga a podľa toho vyzeral aj ich výkon v prvom stretnutí série Západnej konferencie. "Našťastie, celá tá vec je už za nami. Dnes sme mohli hrať uvoľnene a bez stresu," povedal tréner Clips Doc Rivers. Jeho zverenci od úvodu nedali domácim žiadnu šancu, prvú štvrtinu vyhrali 39:25 a od toho momentu svoj náskok už iba zvyšovali. Polčas vyhrali Clippers 69:52, pred záverečnou časťou hry svietil na ukazovateli skóre stav 104:78 v prospech hostí. V poslednej štvrtine sa duel už len dohrával, k slovu sa na oboch stranách dostali aj kompletné lavičky. Lídrom Clippers bol rozohrávač Chris Paul, ktorý zaznamenal osem trojok a celkovo až 32 bodov.

"Sám som bol prekvapený z toho, ako mi to tam padalo. Možno pomohlo to, že na úvodnú rozvičku som prišiel skôr, ako ostatní spoluhráči," komentoval svoj výkon Paul, pre ktorého je osem trojok nový osobný rekord. Domáci tréner Scott Brooks bol sklamaný z predvedného výkonu svojich zverencov v obrane. "Je nemysliteľné, aby sme v play off hrali takúto defenzívu. Hráči súpera mali takmer zakaždým veľmi veľa času na streľbu, totálne sme pohoreli pri obrane trojkového oblúka," hneval sa po zápase Brooks. Druhý duel série je na programe v stredu opäť v oklahomskej Chesapeake Energy Arena.